رنگ بتاکاروتن

رنگ طبیعی - بتاکاروتن

بتاکاروتن یک رنگدانه گیاهی قرمز-نارنجی است که به میزان فراوان در میوه ها،گیاهان و قارچ های به رنگ قرمز،نارنجی و زرد وجود دارد.
نام این ماده برگرفته شده از هویج (carrot) می باشد. بتاکاروتن در بدن انسان به ویتامین A تبدیل می شود. علاوه بر این بتاکاروتن یک آنتی اکسیدان قوی محسوب می شود.

رنگ بتاکاروتن

ویژگی های بتاکاروتن

آنتی اکسیدان ها باعث خنثی شدن مولکول های ناپایدار یا همان رادیکال های آزاد در بدن می شوند. تعداد بالای رادیکال آزاد در بدن باعث آسیب سلول ها و بافت ها می شود. از این رو مصرف آنتی اکسیدان هایی نظیر بتاکاروتن ریسک انواع سرطان و بیماری های قلبی را کاهش می دهد.
علاوه بر این بتاکاروتن می تواند به سلامت پوست نیز کمک کند. همینطور تاثیر مصرف این ماده در بهبود عملکرد سیستم بینایی بر کسی پوشیده نیست. با توجه به عملکردهای ضروری این ماده در بدن و از آنجایی که بدن انسان قادر به ساخت کاروتنوئیدها نیست تامين این ماده از طریق غذا یا مکمل های غذایی بسیار با اهمیت است.

رنگ های مشابه در اطلس اوراسیابررسی رنگ کارمین - رنگ کلروفیل
رنگ طبیعی بتاکاروتن

انواع بتاکاروتن

در اصل بتاکاروتن از طریق استخراج فیزیکی-شیمیایی گیاهان حاوی این رنگدانه، به ویژه هویج به دست می آمد. اما امروزه به صورت غالب این ماده از طریق سنتزهای شیمیایی ساخته می شود.

مطلب پیشنهادی اطلس پل اوراسیا رنگ کارموزین یکی از رنگ های پر استفاده در مواد غذایی و دارویی است که با E نامبر E122 نیز شناخته میشود. این رنگ به شکل پودر یا گرانول به عنوان رنگ خوراکی قرمز مورد استفاده قرار دارد.
رنگ بتاکاروتن

خرید بتاکاروتن

بتاکاروتن به عنوان رنگ در صنایع غذایی و داروسازی مورد استفاده قرار می گیرد. شما میتوانید رنگ بتاکاروتن مورد مصرف خود را به صورت بتاکاروتن حلال در آب یا بتاکاروتن حلال در روغن از شرکت اطلس پل اوراسیا تهیه فرمایید.

رنگ های سنتتیک در اطلس اوراسیابررسی رنگ آلورارد -رنگ پنسئو -رنگ کینولیین یلو