رنگ کلروفیل

رنگ طبیعی - رنگ کلروفیل

رنگ طبیعی کلروفیل

کلروفیل (Chlorophyll) در واقع ترکیب شیمیایی است که در گیاهان باعث عمل فتوسنتز می گردد. این ماده یک مولکول حلقوی شکل ارگانیک است.
این ماده در جلبک ها، گیاهان و بعضی از باکتری ها وجود دارد و یکی از قدیمی ترین و ایمن ترین رنگ دانه هایی است که در وعده های غذایی ما وجود دارد.

خواص کلروفیل مصرف کلروفیل دارای فواید فراوانی برای سلامتی ست که از آن جمله می توان به افزایش سطح انرژی، پاکسازی کبد، از بین بردن بوی بدن و دهان، پاکسازی دستگاه گوارش و کمک به پیشگیری از سرطان کبد اشاره کرد.
رنگ کلروفیل

رنگ کلروفیل

رنگ کلروفیل توسط حلال های مختلف استخراج میگردد، اما رنگدانه به دست آمده نسبت به نور، اسید و دما مقاومت بسیار پایینی دارد لذا به منظور ایجاد پایداری مناسب در رنگ کلروفیل جهت استفاده در محصولات غذایی پس از استحصال این رنگ از فرایندی به نام کاپرینگ(Coppering) استفاده میگردد.
در طی این فرایند رنگدانه به دست آمده پس از تسویه استری زدایی گردیده و یون مس جایگزین یون منیزیم در رنگ کلروفیل میگردد.

رنگ های طبیعی مشابه در اطلس اوراسیا بررسی رنگ بتاکاروتن -رنگ اسپیرولینا
رنگ طبیعی کلروفیل

انواع رنگ کلروفیل

این رنگ زمانی که به صورت ابتدایی استخراج میگردد به عنوان رنگ کلروفیل شناخته می شود و حلال در روغن است. نوع دیگر این رنگ کلروفیلین (Chlorophyllin) است که شکل حلال در آب کلروفیل می‌باشد.
رنگ کلروفیل با E نامبر 140 و 141 شناخته میشود.از آنجایی که رنگ کلروفیل ایمنی غذایی بسیار بالایی دارد تقریبا در تمام گروه های مختلف مواد غذایی قابلیت استفاده به عنوان رنگ سبز خوراکی را دارد.

رنگ طبیعی کلروفیل

خرید رنگ خوراکی کلروفیل

معمولا از رنگ کورکومین همراه با کلروفیل جهت تولید رنگ سبز لیمویی استفاده میگردد.رنگ کلروفیل به شکل مایع حلال در آب،مایع روغنی و رنگ کلروفیل پودری وجود دارد.
جهت استعلام قیمت رنگ کلروفیل و کلروفیلین با ما تماس بگیرید.

بررسی رنگ های سنتتیک در اطلس اوراسیا بررسی رنگ سبز لایم گرین -رنگ پنسئو

منبع : WebMd, nationalgeographic