اسانس پسته

اسانس خوراکی - اسانس پسته

اسانس خوراکی پسته

نام پسته در روایت آفرینش انجیل آورده شده است. این بدان معناست که پسته یکی از قدیمی‌ترین گیاهانی است که بشر از دانه آن به عنوان ماده غذایی استفاده می‌کرده است.

اسانس های مشابه : بررسی اسانس وانیل و اسانس عسل در اطلس پل اوراسیا

طعم و رایحه پسته

مونوترپن ترکیبی است که به وفور در دانه پسته یافت می شود و عامل ایجاد رایحه پسته است. مونوترپن موجود در دانه پسته به طور غالب آلفا پینن و با درصد کمتری بتا پینن است. در حالی که آلفا پینن تداعی کننده نت‌های چوبی و کاج است، بتا پینن رایحه تازگی، صمغ، مقداری نعنایی و ادویه را ایجاد می کند.

اسانس پسته

کاربرد اسانس پسته

مجموع این نت ها رایحه و طعم منحصر به فرد پسته را ایجاد می کند. اسانس پسته معمولا به صورت ترکیبی در کنار اسانس هایی نظیر شیر، اسانس شکلات و اسانس خامه مورد استفاده قرار میگیرد و طعم و عطری بی نظیر ایجاد می کند.

خریداسانس پسته

جهت استعلام قیمت انواع اسانس پسته با ما تماس بگیرید.

اسانس پسته
اسانس های پر طرفدار : بررسی اسانس پرتقال و اسانس نعنا در اطلس پل اوراسیا

اسانس خوراکی

کلمه اسانس به طیف وسیعی از مواد طعم دهنده و یا معطر کننده اطلاق می شود که ممکن است گیج کننده باشد. تفاوت بین فلیور (Flavour) ، عصاره (Extract) و اسانس (Essence) به نحوه تولید و ترکیبات موجود در این مواد بر می گردد.

اسانس خوراکی پسته

عصاره چیست؟

عصاره (Extract) شامل ترکیبات کلی یک ماده (معمولا گیاهان) است که این ترکیبات با استفاده از مکانیسم حلالیت از آن ماده استخراج می شود و با توجه به پروسه استخراج، تولید و ماده ای که جهت استخراج مورد استفاده قرار می گیرد ممکن است قابلیت حل شدن در آب یا الکل یا روغن را داشته باشد.

اسانس چیست؟

اسانس (Essence) شامل ترکیبات معطر یک ماده می باشد و معمولا از فرآیند تقطیر به دست می آید. آب باقی مانده از پروسه تقطیر همان عرق گیاهی است.

فلیور چیست؟

فلیورها (Flavours) موادی هستند که باعث ایجاد طعم و رایحه برای محصولات غذایی می گردند و از آنجایی که از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر از اسانس و عصاره می باشند؛ امروزه بیشترین حجم مصرف را در صنایع غذایی و دارویی به خود اختصاص داده اند.

تفاوت اسانس و عصاره با فلیور

تفاوت عمده فلیور با اسانس و عصاره به این نکته بر می گردد که فلیورها به صورت مستقیم از منابع طبیعی استخراج نمی شوند و موادی ساختنی هستند. به طور کلی می توان فلیورها را به دو دسته فلیورهای شبه طبیعی (Nature-Identical) و فلیور های مصنوعی (Artificial Flavours) تقسیم نمود. ترکیبات فلیورهای شبه طبیعی از لحاظ شیمیایی کاملا شبیه به ترکیبات همان ماده در طبیعت است. برای مثال ترکیبات فلیور شبه طبیعی توت فرنگی کاملا شبیه به ترکیبات موجود در میوه توت فرنگی می باشد . معمولا در ساخت فلیورهای شبه طبیعی از اسانس و یا عصاره های طبیعی استفاده می شود. از آن جایی که به صورت عمومی از کلمه اسانس برای فلیور و فرگرنس استفاده می شود؛ مراد از کلمه اسانس در تمامی مطالب این سایت فلیور یا فرگرنس می باشد.