اسانس پرتقال

اسانس خوراکی - اسانس پرتقال

کلمه اسانس به طیف وسیعی از مواد طعم دهنده ها و یا معطر کننده ها اطلاق می شود که ممکن است گیج کننده باشد. تفاوت بین فلیور (Flavour) ، عصاره (Extract) و اسانس (Essence) به نحوه تولید و ترکیبات موجود در این مواد بر می گردد.
به طور کلی می توان فلیورها را به دو دسته فلیورهای شبه طبیعی (Nature-Identical) و فلیور های مصنوعی (Artificial Flavour) تقسیم نمود. ترکیبات فلیورهای شبه طبیعی از لحاظ شیمیایی کاملا شبیه به ترکیبات همان ماده در طبیعت است.

کاربرد اسانس پرتقال

پرتقال یکی از پرطرفدار ترین میوه های دنیاست، بدین جهت است که اسانس پرتقال یکی از پر مصرف ترین اسانس های مورد استفاده در صنایع مختلف می باشد. از اسانس پرتقال به عنوان طعم دهنده یا رایحه دهنده در انواع محصولات خوراکی، دارویی، آرایشی-بهداشتی استفاده می شود.
رایحه پرتقال می تواند با احساس ترس و اضطراب نیز مقابله کند لذا از اسانس پرتقال در آروماتراپی هم استفاده می شود.
امروزه از اسانس پرتقال برای تولید انواع محصولات خوراکی از شکلات گرفته تا نوشیدنی ها و کیک های پرتقالی، انواع محصولات آرایشی -بهداشتی مانند خمیردندان، مایع دستشویی و حتی عطر سازی استفاده می شود.

اسانس پرتقال

انواع اسانس پرتقال

شما می توانید به توجه به محصول مورد نظرتان یکی از گریدهای اسانس پرتقال را انتخاب کرده و با توجه به پروسه تولید محصولتان یکی از اَشکال اسانس پرتقال پودری، اسانس پرتقال مایع حلال در آب و یا اسانس پرتقال مایع حلال در روغن را استفاده نمایید.
به مقاله معتبر healthline درباره پرتقال سر بزنید.

اسانس خوراکی پرتقال

عصاره چیست؟

عصاره (Extract) شامل ترکیبات کلی یک ماده (معمولا گیاهان) است که این ترکیبات با استفاده از مکانیسم حلالیت از آن ماده استخراج می شود و با توجه به پروسه استخراج، تولید و ماده ای که جهت استخراج مورد استفاده قرار می گیرد ممکن است قابلیت حل شدن در آب یا الکل یا روغن را داشته باشد.

اسانس چیست؟

اسانس (Essence) شامل ترکیبات معطر یک ماده می باشد و معمولا از فرآیند تقطیر به دست می آید. آب باقی مانده از پروسه تقطیر همان عرق گیاهی است.

اسانس های پر طرفدار :

بررسی اسانس توت فرنگی و اسانس نعنا و اسانس موز در اطلس اوراسیا
اسانس پرتقال

فلیور چیست؟

فلیورها (Flavours) موادی هستند که باعث ایجاد طعم و رایحه برای محصولات غذایی می گردند و از آنجایی که از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر از اسانس و عصاره می باشند؛ امروزه بیشترین حجم مصرف را در صنایع غذایی و دارویی به خود اختصاص داده اند.

تفاوت اسانس و فلیور چیست؟

تفاوت عمده فلیور، اسانس و عصاره به این نکته بر می گردد که فلیورها به صورت مستقیم از منابع طبیعی استخراج نمی شوند و موادی ساختنی هستند.

به طور کلی می توان فلیورها را به دو دسته فلیورهای شبه طبیعی (Nature-Identical) و فلیور های مصنوعی (Artificial Flavour) تقسیم نمود. ترکیبات فلیورهای شبه طبیعی از لحاظ شیمیایی کاملا شبیه به ترکیبات همان ماده در طبیعت است. برای مثال ترکیبات فلیور شبه طبیعی پرتقال کاملا شبیه به ترکیبات موجود در میوه پرتقال می باشد . معمولا در ساخت فلیورهای شبه طبیعی از اسانس و یا عصاره های طبیعی استفاده می شود. از آن جایی که به صورت عمومی از کلمه اسانس برای فلیور و فرگرنس استفاده می شود. مراد از کلمه اسانس در تمامی مطالب این سایت فلیور یا فرگرنس می باشد.

اسانس خوراکی پرتقال