اسانس عسل

اسانس خوراکی - اسانس عسل

اسانس خوراکی عسل

بر اساس یک ضرب المثل قدیمی، قدمت عسل به قدمت تاریخ است. عسل اولین و از لحاظ گستره مصرف، گسترده ترین شیرین کننده ای است که مورد استفاده انسان قرار گرفته است.
رنگ و رایحه عسل به طور مستقیم بسته به نوع گیاهی دارد که زنبور عسل از آن تغذیه کرده است. از این رو تنوع طعم و رایحه عسل بسیار بالاست و به همین ترتیب اسانس عسل یکی از پر تنوع ترین اسانس ها می‌باشد.

اسانس های پر طرفدار : بررسی اسانس وانیل ، اسانس شکلات و اسانس نعنا در اطلس پل اوراسیا
اسانس عسل

کاربرد ها و خرید اسانس عسل

اسانس عسل در بسیاری از مواد غذایی نظیر نوشیدنی ها، کیک و بیسکویت، بستنی، تافی و شکلات و... به عنوان طعم دهنده مورد استفاده قرار میگیرد. اما علاوه بر صنایع غذایی اسانس عسل در صنایع آرایشی-بهداشتی، تولید خوراک حیوانات خانگی و... نیز کاربرد دارد.
جهت استعلام قیمت انواع اسانس عسل با ما تماس بگیرید.

اسانس های مشابه : بررسی اسانس پسته و اسانس گز و سوهان در اطلس پل اوراسیا
اسانس عسل

اسانس خوراکی

کلمه اسانس به طیف وسیعی از مواد طعم دهنده و یا معطر کننده اطلاق می شود که ممکن است گیج کننده باشد. تفاوت بین فلیور (Flavour) ، عصاره (Extract) و اسانس (Essence) به نحوه تولید و ترکیبات موجود در این مواد بر می گردد.

اسانس خوراکی عسل

عصاره چیست؟

عصاره (Extract) شامل ترکیبات کلی یک ماده (معمولا گیاهان) است که این ترکیبات با استفاده از مکانیسم حلالیت از آن ماده استخراج می شود و با توجه به پروسه استخراج، تولید و ماده ای که جهت استخراج مورد استفاده قرار می گیرد ممکن است قابلیت حل شدن در آب یا الکل یا روغن را داشته باشد.

اسانس چیست؟

اسانس (Essence) شامل ترکیبات معطر یک ماده می باشد و معمولا از فرآیند تقطیر به دست می آید. آب باقی مانده از پروسه تقطیر همان عرق گیاهی است.

فلیور چیست؟

فلیورها (Flavours) موادی هستند که باعث ایجاد طعم و رایحه برای محصولات غذایی می گردند و از آنجایی که از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر از اسانس و عصاره می باشند؛ امروزه بیشترین حجم مصرف را در صنایع غذایی و دارویی به خود اختصاص داده اند.

تفاوت اسانس و عصاره با فلیور

تفاوت عمده فلیور با اسانس و عصاره به این نکته بر می گردد که فلیورها به صورت مستقیم از منابع طبیعی استخراج نمی شوند و موادی ساختنی هستند.به طور کلی می توان فلیورها را به دو دسته فلیورهای شبه طبیعی (Nature-Identical) و فلیور های مصنوعی (Artificial Flavours) تقسیم نمود. ترکیبات فلیورهای شبه طبیعی از لحاظ شیمیایی کاملا شبیه به ترکیبات همان ماده در طبیعت است.برای مثال ترکیبات فلیور شبه طبیعی توت فرنگی کاملا شبیه به ترکیبات موجود در میوه توت فرنگی می باشد . معمولا در ساخت فلیورهای شبه طبیعی از اسانس و یا عصاره های طبیعی استفاده می شود.از آن جایی که به صورت عمومی از کلمه اسانس برای فلیور و فرگرنس استفاده می شود؛ مراد از کلمه اسانس در تمامی مطالب این سایت فلیور یا فرگرنس می باشد.