اسانس کافه موکا

اسانس خوراکی - اسانس کافه موکا

اسانس موکا

کافه موکا یا موکاچینو نوعی نوشیدنی گرم با طعم شکلات است. این نوشیدنی در واقع نوعی کافه لاته است که معمولا به جای فنجان در لیوان سرو میشود.
نام این نوشیدنی برگرفته شده از شهر موکا در کشور یمن می‌باشد. دلیل این نامگذاری این است که شهر موکا در گذشته دور یکی از خواستگاه‌های تجارت قهوه بوده است.

اسانس کافه موکا

طعم اسانس کافه موکا

همانند کافه لاته، کافه موکا نیز از اسپرسو و شیر داغ تهیه میگردد و تنها تفاوت آن با لاته طعم شکلاتی و شیرین این نوشیدنی است. بنابر این اسانس این نوشیدنی دارای طعم و رایحه تلخ و ترش قهوه به همراه اندکی رایحه شیر و طعم و بوی غالب شکلات است.

اسانس کافه موکا

انواع اسانس کافه موکا

معمولا از اسانس کافه موکا در تهیه نوشیدنی فوری کافه موکا ، تولید کیک، کلوچه و بیسکوییت و صنایع شکلات سازی استفاده می گردد.
شما میتوانید اسانس کافه موکا مناسب جهت تولید محصول مورد نظرتان را از شرکت اطلس پل اوراسیا تهیه نمایید.

اسانس های مشابه : بررسی اسانس کارامل ، اسانس وانیل و اسانس شیر کندانس در اطلس پل اوراسیا
اسانس کافه موکا

اسانس خوراکی

کلمه اسانس به طیف وسیعی از مواد طعم دهنده و یا معطر کننده اطلاق می شود که ممکن است گیج کننده باشد. تفاوت بین فلیور (Flavour) ، عصاره (Extract) و اسانس (Essence) به نحوه تولید و ترکیبات موجود در این مواد بر می گردد.

اسانس های پر طرفدار : اسانس قهوه ،  اسانس کاپوچینو و  اسانس کره در اطلس پل اوراسیا
اسانس کافه موکا

عصاره چیست؟

عصاره (Extract) شامل ترکیبات کلی یک ماده (معمولا گیاهان) است که این ترکیبات با استفاده از مکانیسم حلالیت از آن ماده استخراج می شود و با توجه به پروسه استخراج، تولید و ماده ای که جهت استخراج مورد استفاده قرار می گیرد ممکن است قابلیت حل شدن در آب یا الکل یا روغن را داشته باشد.

اسانس چیست؟

اسانس (Essence) شامل ترکیبات معطر یک ماده می باشد و معمولا از فرآیند تقطیر به دست می آید. آب باقی مانده از پروسه تقطیر همان عرق گیاهی است.

فلیور چیست؟

فلیورها (Flavours) موادی هستند که باعث ایجاد طعم و رایحه برای محصولات غذایی می گردند و از آنجایی که از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر از اسانس و عصاره می باشند؛ امروزه بیشترین حجم مصرف را در صنایع غذایی و دارویی به خود اختصاص داده اند.

تفاوت اسانس و عصاره با فلیور

تفاوت عمده فلیور با اسانس و عصاره به این نکته بر می گردد که فلیورها به صورت مستقیم از منابع طبیعی استخراج نمی شوند و موادی ساختنی هستند.به طور کلی می توان فلیورها را به دو دسته فلیورهای شبه طبیعی (Nature-Identical) و فلیور های مصنوعی (Artificial Flavours) تقسیم نمود. ترکیبات فلیورهای شبه طبیعی از لحاظ شیمیایی کاملا شبیه به ترکیبات همان ماده در طبیعت است.برای مثال ترکیبات فلیور شبه طبیعی توت فرنگی کاملا شبیه به ترکیبات موجود در میوه توت فرنگی می باشد . معمولا در ساخت فلیورهای شبه طبیعی از اسانس و یا عصاره های طبیعی استفاده می شود.از آن جایی که به صورت عمومی از کلمه اسانس برای فلیور و فرگرنس استفاده می شود؛ مراد از کلمه اسانس در تمامی مطالب این سایت فلیور یا فرگرنس می باشد.