اسانس شیر کندانس

اسانس خوراکی - اسانس شیر کندانس

اسانس شیر کندانس

شیر کندانس، شیر تغلیظ شده ایی است که حدود ۶۰ درصد آب کمتری از شیر معمولی دارد.در اغلب موارد پس از تغلیظ شیر به آن شکر نیز اضافه میگردد.از این فرآورده در بسیاری از کشورها به عنوان دسر یا در ساخت انواع دسر و نوشیدنی استفاده میگردد.اسانس شیر کندانس

کاربرد اسانس شیر کندانس

همانطور که از ترکیب این ماده خوش عطر و طعم مشخص است، اسانس شیر کندانس نیز دارای رایحه و طعم شیری و شیرین است و یکی از پرکاربردترین اسانس ها در صنعت شکلات سازی می باشد.

اسانس شیر کندانس

انواع اسانس شیر کندانس

شما میتوانید اسانس شیر کندانس مناسب جهت تولید محصول مورد نظرتان را از شرکت اطلس پل اوراسیا تهیه نمایید.
در کنار این کاربرد گسترده در صنعت شکلات سازی، از اسانس شیر کندانس میتوان به عنوان یک رایحه و طعم مکمل در کنار اسانس های دیگر استفاده نمود.جهت استعلام قیمت این محصول با ما تماس بگیرید.

اسانس های مشابه : بررسی اسانس کارامل ، اسانس وانیل و اسانس کره در اطلس پل اوراسیا
اسانس شیر کندانس

اسانس خوراکی

کلمه اسانس به طیف وسیعی از مواد طعم دهنده و یا معطر کننده اطلاق می شود که ممکن است گیج کننده باشد. تفاوت بین فلیور (Flavour) ، عصاره (Extract) و اسانس (Essence) به نحوه تولید و ترکیبات موجود در این مواد بر می گردد.

اسانس های پر طرفدار : اسانس قهوه ،  اسانس کاپوچینو و  اسانس کافه موکا در اطلس پل اوراسیا

عصاره چیست؟

عصاره (Extract) شامل ترکیبات کلی یک ماده (معمولا گیاهان) است که این ترکیبات با استفاده از مکانیسم حلالیت از آن ماده استخراج می شود و با توجه به پروسه استخراج، تولید و ماده ای که جهت استخراج مورد استفاده قرار می گیرد ممکن است قابلیت حل شدن در آب یا الکل یا روغن را داشته باشد.

اسانس چیست؟

اسانس (Essence) شامل ترکیبات معطر یک ماده می باشد و معمولا از فرآیند تقطیر به دست می آید. آب باقی مانده از پروسه تقطیر همان عرق گیاهی است.

فلیور چیست؟

فلیورها (Flavours) موادی هستند که باعث ایجاد طعم و رایحه برای محصولات غذایی می گردند و از آنجایی که از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر از اسانس و عصاره می باشند؛ امروزه بیشترین حجم مصرف را در صنایع غذایی و دارویی به خود اختصاص داده اند.

تفاوت اسانس و عصاره با فلیور

تفاوت عمده فلیور با اسانس و عصاره به این نکته بر می گردد که فلیورها به صورت مستقیم از منابع طبیعی استخراج نمی شوند و موادی ساختنی هستند.به طور کلی می توان فلیورها را به دو دسته فلیورهای شبه طبیعی (Nature-Identical) و فلیور های مصنوعی (Artificial Flavours) تقسیم نمود. ترکیبات فلیورهای شبه طبیعی از لحاظ شیمیایی کاملا شبیه به ترکیبات همان ماده در طبیعت است.برای مثال ترکیبات فلیور شبه طبیعی توت فرنگی کاملا شبیه به ترکیبات موجود در میوه توت فرنگی می باشد . معمولا در ساخت فلیورهای شبه طبیعی از اسانس و یا عصاره های طبیعی استفاده می شود.از آن جایی که به صورت عمومی از کلمه اسانس برای فلیور و فرگرنس استفاده می شود؛ مراد از کلمه اسانس در تمامی مطالب این سایت فلیور یا فرگرنس می باشد.