اسانس کاپوچینو

اسانس خوراکی - اسانس کاپوچینو

اسانس کاپوچینو

اسانس کاپوچینو از محبوب ترین زیر مجموعه های اسانس های قهوه است. با تولید اسانس کاپوچینو بر اساس رایحه و طعم واقعی کاپوچینو کاربرد های آن در صنایع مختلف تسهیل شده است.

اسانس کاپوچینو
درباره کاپوچینو : کاپوچینو از ترکیب اسپرسو و شیر بخار پز تهیه می شود.
قدمت کاپوچینو به صدها سال پیش باز می گردد و مدتی طولانی است که در ایتالیا و بسیاری از نقاط دیگر از آن لذت می برند.
اسانس کاپوچینو

کاربرد اسانس کاپوچینو

اسانس کاپوچینو دارای عطر و طعم قوی با نت های قهوه، خامه، شیر و کمی ار نت های شیرین می باشد. این طعم خاص کاربرد های متفاوتی در تهیه محصولاتی نظیر تافی و شکلات، ویفر و فیلر کیک، بستنی و نوشیدنی های آماده و شیر های طعم دار دارد.
علاوه بر این ها به دلیل بوی مطبوع اسانس کاپوچینو، از آن برای خوشبو کردن محیط های مختلف استفاده می شود.

اسانس کاپوچینو
اسانس های پیشنهادی : بررسی اسانس وانیل در اطلس پل اوراسیا

انواع اسانس کاپوچینو

شما میتوانید اسانس کاپوچینو مناسب جهت تولید محصول مورد نظرتان را از شرکت اطلس پل اوراسیا تهیه نمایید.
اسانس کاپوچینو موجود جهت ارائه : اسانس کاپوچینو پودری خوراکی - اسانس کاپوچینو مایع حلال در آب - اسانس کاپوچینو حلال در روغن

اسانس های مشابه : بررسی اسانس کارامل ، اسانس قهوه و اسانس کافه موکا در اطلس پل اوراسیا
اسانس کاپوچینو

اسانس خوراکی

کلمه اسانس به طیف وسیعی از مواد طعم دهنده و یا معطر کننده اطلاق می شود که ممکن است گیج کننده باشد. تفاوت بین فلیور (Flavour) ، عصاره (Extract) و اسانس (Essence) به نحوه تولید و ترکیبات موجود در این مواد بر می گردد.

عصاره چیست؟

عصاره (Extract) شامل ترکیبات کلی یک ماده (معمولا گیاهان) است که این ترکیبات با استفاده از مکانیسم حلالیت از آن ماده استخراج می شود و با توجه به پروسه استخراج، تولید و ماده ای که جهت استخراج مورد استفاده قرار می گیرد ممکن است قابلیت حل شدن در آب یا الکل یا روغن را داشته باشد.

اسانس چیست؟

اسانس (Essence) شامل ترکیبات معطر یک ماده می باشد و معمولا از فرآیند تقطیر به دست می آید. آب باقی مانده از پروسه تقطیر همان عرق گیاهی است.

فلیور چیست؟

فلیورها (Flavours) موادی هستند که باعث ایجاد طعم و رایحه برای محصولات غذایی می گردند و از آنجایی که از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر از اسانس و عصاره می باشند؛ امروزه بیشترین حجم مصرف را در صنایع غذایی و دارویی به خود اختصاص داده اند.

تفاوت اسانس و عصاره با فلیور

تفاوت عمده فلیور با اسانس و عصاره به این نکته بر می گردد که فلیورها به صورت مستقیم از منابع طبیعی استخراج نمی شوند و موادی ساختنی هستند. به طور کلی می توان فلیورها را به دو دسته فلیورهای شبه طبیعی (Nature-Identical) و فلیور های مصنوعی (Artificial Flavours) تقسیم نمود. ترکیبات فلیورهای شبه طبیعی از لحاظ شیمیایی کاملا شبیه به ترکیبات همان ماده در طبیعت است. برای مثال ترکیبات فلیور شبه طبیعی توت فرنگی کاملا شبیه به ترکیبات موجود در میوه توت فرنگی می باشد . معمولا در ساخت فلیورهای شبه طبیعی از اسانس و یا عصاره های طبیعی استفاده می شود. از آن جایی که به صورت عمومی از کلمه اسانس برای فلیور و فرگرنس استفاده می شود؛ مراد از کلمه اسانس در تمامی مطالب این سایت فلیور یا فرگرنس می باشد.