اسانس قهوه

اسانس خوراکی - اسانس قهوه

اسانس قهوه

قهوه از پرطرفدار ترین نوشیدنی ها در دنیاست. عطر و طعم قوی قهوه از محبوبیت ویژه ای برخوردار است. به همین دلیل اسانس قهوه با عطر و طعم خاص خود تبدیل به یکی از اسانس های پر استفاده در تهیه انواع محصولات خوراکی و غیر خوراکی شده است.

درباره قهوه : قهوه یک دانه از سرده‌ای از گیاهان گلدار از خانواده روناسیان است که در نواحی گرمسیری رشد می‌کند.
افزایش انرژی و هوشیاری، چربی سوزی، بهبود عملکرد فیزیکی اندام ها، کاهش خطر دیابت نوع دو و ضد افسردگی نمونه هایی از خواص قهوه هستند.
اسانس قهوه

کاربرد اسانس قهوه

اسانس قهوه دارای نت های عطر و طعم قوی می باشد. این نت ها شامل نت های زمین، ترکیبی از نت های تلخ، ترش و اسیدی و اندکی از نت های شیرین هستند. اسانس قهوه در تهیه انواع نوشیدنی، کیک و شیرینی، بیسکوییت، بستنی و بسیاری از خوراکی های دیگر استفاده می شود.
اسانس قهوه غیر خوراکی برای ایجاد عطر خاص قهوه در تهیه انواع محصولات مانند : کرم ها، لوسیون ها، شامپو ها و شوینده ها، شمع معطر، خوشبو کننده و … مورد استفاده قرار می گیرد.

اسانس قهوه

انواع اسانس قهوه

شما میتوانید اسانس قهوه مناسب جهت تولید محصول مورد نظرتان را از شرکت اطلس پل اوراسیا تهیه نمایید.
اسانس قهوه موجود جهت ارائه : اسانس قهوه پودری خوراکی - اسانس قهوه مایع حلال در آب - اسانس قهوه حلال در روغن - فرگرنس قهوه جهت تولید محصولات آرایشی-بهداشتی

اسانس های مشابه در اطلس اوراسیا بررسی اسانس وانیل - اسانس شکلات
اسانس قهوه

اسانس خوراکی

کلمه اسانس به طیف وسیعی از مواد طعم دهنده و یا معطر کننده اطلاق می شود که ممکن است گیج کننده باشد. تفاوت بین فلیور (Flavour) ، عصاره (Extract) و اسانس (Essence) به نحوه تولید و ترکیبات موجود در این مواد بر می گردد.

عصاره چیست؟

عصاره (Extract) شامل ترکیبات کلی یک ماده (معمولا گیاهان) است که این ترکیبات با استفاده از مکانیسم حلالیت از آن ماده استخراج می شود و با توجه به پروسه استخراج، تولید و ماده ای که جهت استخراج مورد استفاده قرار می گیرد ممکن است قابلیت حل شدن در آب یا الکل یا روغن را داشته باشد.

اسانس قهوه

اسانس چیست؟

اسانس (Essence) شامل ترکیبات معطر یک ماده می باشد و معمولا از فرآیند تقطیر به دست می آید. آب باقی مانده از پروسه تقطیر همان عرق گیاهی است.

فلیور چیست؟

فلیورها (Flavours) موادی هستند که باعث ایجاد طعم و رایحه برای محصولات غذایی می گردند و از آنجایی که از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر از اسانس و عصاره می باشند؛ امروزه بیشترین حجم مصرف را در صنایع غذایی و دارویی به خود اختصاص داده اند.

تفاوت اسانس و عصاره با فلیور

تفاوت عمده فلیور با اسانس و عصاره به این نکته بر می گردد که فلیورها به صورت مستقیم از منابع طبیعی استخراج نمی شوند و موادی ساختنی هستند. به طور کلی می توان فلیورها را به دو دسته فلیورهای شبه طبیعی (Nature-Identical) و فلیور های مصنوعی (Artificial Flavours) تقسیم نمود. ترکیبات فلیورهای شبه طبیعی از لحاظ شیمیایی کاملا شبیه به ترکیبات همان ماده در طبیعت است. برای مثال ترکیبات فلیور شبه طبیعی توت فرنگی کاملا شبیه به ترکیبات موجود در میوه توت فرنگی می باشد . معمولا در ساخت فلیورهای شبه طبیعی از اسانس و یا عصاره های طبیعی استفاده می شود. از آن جایی که به صورت عمومی از کلمه اسانس برای فلیور و فرگرنس استفاده می شود؛ مراد از کلمه اسانس در تمامی مطالب این سایت فلیور یا فرگرنس می باشد.
منابع : chetor , cafimafi , kalleh