اسانس کریم کارامل

اسانس نوشیدنی - کریم کارامل

اسانس کریم کارامل

اسانس کریم کارامل در واقع ترکیبی است از طعم و رایحه خامه همراه با کارامل. این اسانس در برگیرنده نت های شیرین، گرم، کمی شبیه به شیر، خامه و همزمان نت های شیرین، کمی تلخ و عمیق کارامل است.

اسانس های پیشنهادی اطلس اوراسیا بررسی اسانس شکلات , اسانس کارامل و اسانس خامه
اسانس کریم کارامل

کاربرد ها و استفاده از اسانس کریم کارامل

بیشترین کاربرد این اسانس در تهیه نوشیدنی های مشتق شده از قهوه، نظیر نسکافه، لاته و ... می‌باشد. از اسانس کریم کارامل به صورت گسترده در صنعت شیرینی سازی نیز استفاده میگردد.

اسانس کریم کارامل

خرید اسانس کریم کارامل

جهت استعلام قیمت انواع اسانس کریم کارامل با ما تماس بگیرید.

اسانس خوراکی

کلمه اسانس به طیف وسیعی از مواد طعم دهنده و یا معطر کننده اطلاق می شود که ممکن است گیج کننده باشد. تفاوت بین فلیور (Flavour) ، عصاره (Extract) و اسانس (Essence) به نحوه تولید و ترکیبات موجود در این مواد بر می گردد.

اسانس خوراکی کریم کارامل
اسانس های پر طرفدار در اطلس اوراسیا بررسی اسانس توت فرنگی و اسانس وانیل
اسانس خوراکی کریم کارامل

عصاره چیست؟

عصاره (Extract) شامل ترکیبات کلی یک ماده (معمولا گیاهان) است که این ترکیبات با استفاده از مکانیسم حلالیت از آن ماده استخراج می شود و با توجه به پروسه استخراج، تولید و ماده ای که جهت استخراج مورد استفاده قرار می گیرد ممکن است قابلیت حل شدن در آب یا الکل یا روغن را داشته باشد.

اسانس چیست؟

اسانس (Essence) شامل ترکیبات معطر یک ماده می باشد و معمولا از فرآیند تقطیر به دست می آید. آب باقی مانده از پروسه تقطیر همان عرق گیاهی است.

فلیور چیست؟

فلیورها (Flavours) موادی هستند که باعث ایجاد طعم و رایحه برای محصولات غذایی می گردند و از آنجایی که از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر از اسانس و عصاره می باشند؛ امروزه بیشترین حجم مصرف را در صنایع غذایی و دارویی به خود اختصاص داده اند.

تفاوت اسانس و عصاره با فلیور

تفاوت عمده فلیور با اسانس و عصاره به این نکته بر می گردد که فلیورها به صورت مستقیم از منابع طبیعی استخراج نمی شوند و موادی ساختنی هستند. به طور کلی می توان فلیورها را به دو دسته فلیورهای شبه طبیعی (Nature-Identical) و فلیور های مصنوعی (Artificial Flavours) تقسیم نمود. ترکیبات فلیورهای شبه طبیعی از لحاظ شیمیایی کاملا شبیه به ترکیبات همان ماده در طبیعت است. برای مثال ترکیبات فلیور شبه طبیعی توت فرنگی کاملا شبیه به ترکیبات موجود در میوه توت فرنگی می باشد . معمولا در ساخت فلیورهای شبه طبیعی از اسانس و یا عصاره های طبیعی استفاده می شود. از آن جایی که به صورت عمومی از کلمه اسانس برای فلیور و فرگرنس استفاده می شود؛ مراد از کلمه اسانس در تمامی مطالب این سایت فلیور یا فرگرنس می باشد.