رنگ پاپریکا

رنگ طبیعی - رنگ پاپریکا

رنگ پاپریکا

پاپریکا اولئورزین نارنجی- قرمز است که از فلفل قرمز شیرین استخراج میگردد.عمل استخراج به وسیله حلال هایی مانند هگزان انجام شده و ماده به دست آمده الئورزین با ویسکوزیته بالایی است که حلال در روغن بوده و شامل ترکیباتی نظیر زانتوفیل، کپسانتین، کپسروبین(عامل ایجاد رنگ قرمز) و بتاکاروتن ( عامل ایجاد رنگ زرد) است.

رنگ پاپریکا

رنگ طبیعی پاپریکا

رنگدانه های موجود حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد حجم الئورزین به دست آمده را تشکیل میدهند. پس از استخراج، الئورزین پاپریکا به وسیله روغن گیاهی استاندارد سازی میشود. این استاندارد که نشان دهنده رنگدانه موجود در الئورزین است می تواند عددی بین (40.000CU(color unit تا بالاتر از 100.000CU باشد.

رنگ های طبیعی دیگر در اطلس اوراسیابررسیرنگ کورکومین-رنگ اسپیرولینا
رنگ طبیعی پاپریکا

انواع رنگ پاپریکا

رنگ پاپریکا حلال در روغن است و با انجام فرایندهایی شکل حلال در آب آن نیز تولید میگردد.
طیف رنگی،الئورزین پاپریکا روغنی نارنجی-قرمز است در حالی که رنگ پاپریکا حلال در آب رنگ نارنجی روشن تر و شفاف ایجاد میکند.
این رنگ به دلیل اینکه ترکیبات آن در معرض هوا اکسید می شوند به نور حساس است، اما برای رفع این مشکل از ترکیبات آنتی اکسیدان در تولید آن استفاده میگردد.

رنگ طبیعی پاپریکا

کاربرد رنگ پاپریکا

از رنگ پاپریکا در تولید طیف وسیعی از مواد غذایی، علی الخصوص محصولاتی که پایه روغن دارند استفاده می شود. رنگ پاپریکا در درمان زخم معده موثر است، همچنین خواص ضد سرطان و ضد ایجاد بیماری های عفونی دارد.
جهت استعلام قیمت رنگ پاپریکا با ما تماس بگیرید.

بررسی رنگ های سنتتیک در اطلس اوراسیابررسیرنگ سبز لایم گرین -رنگ پنسئو

منبع : iacmcolor