اسانس کولا

اطلس پل اوراسیا - اسانس کولا

اسانس کولا

کولا نوعی نوشیدنی غیر الکلی طعم دار شده با وانیل، دارچین و مرکبات است که به وسیله شکر یا سایر شیرین کننده ها شیرین میگردد.
در سال ۱۸۸۶ میلادی شیمیدانی به نام دکتر جان پمبرتون با افزودن عصاره گیاه کوکا نوشیدنی جدیدی به نام کوکاکولا را به بازار عرضه کرد و از آن زمان کولا شهرت جهانی پیدا کرد.

اسانس کولا

استفاده های اسانس کولا

اسانس کولا طعم و رایحه منحصر به فردی دارد. این طعم و رایحه ترکیبی است از کافئین، ادویه جات شیرین، کارامل، شیرین کننده و اسید سیتریک.
امروزه از اسانس کولا علاوه بر تولید نوشیدنی در محصولاتی نظیر پاستیل، ژل خوراکی، سیروپ، شربت های دارویی و... نیز استفاده میگردد.

اسانس کولا

خریداسانس کولا

جهت استعلام قیمت انواع اسانس کولا با ما تماس بگیرید.

اسانس های پر طرفدار در اطلس اوراسیا بررسی اسانس توت فرنگی , اسانس وانیل و اسانس آلوئه ورا

اسانس خوراکی

کلمه اسانس به طیف وسیعی از مواد طعم دهنده و یا معطر کننده اطلاق می شود که ممکن است گیج کننده باشد. تفاوت بین فلیور (Flavour) ، عصاره (Extract) و اسانس (Essence) به نحوه تولید و ترکیبات موجود در این مواد بر می گردد.

اسانس خوراکی کولا

عصاره چیست؟

عصاره (Extract) شامل ترکیبات کلی یک ماده (معمولا گیاهان) است که این ترکیبات با استفاده از مکانیسم حلالیت از آن ماده استخراج می شود و با توجه به پروسه استخراج، تولید و ماده ای که جهت استخراج مورد استفاده قرار می گیرد ممکن است قابلیت حل شدن در آب یا الکل یا روغن را داشته باشد.

اسانس چیست؟

اسانس (Essence) شامل ترکیبات معطر یک ماده می باشد و معمولا از فرآیند تقطیر به دست می آید. آب باقی مانده از پروسه تقطیر همان عرق گیاهی است.

فلیور چیست؟

فلیورها (Flavours) موادی هستند که باعث ایجاد طعم و رایحه برای محصولات غذایی می گردند و از آنجایی که از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر از اسانس و عصاره می باشند؛ امروزه بیشترین حجم مصرف را در صنایع غذایی و دارویی به خود اختصاص داده اند.

تفاوت اسانس و عصاره با فلیور

تفاوت عمده فلیور با اسانس و عصاره به این نکته بر می گردد که فلیورها به صورت مستقیم از منابع طبیعی استخراج نمی شوند و موادی ساختنی هستند. به طور کلی می توان فلیورها را به دو دسته فلیورهای شبه طبیعی (Nature-Identical) و فلیور های مصنوعی (Artificial Flavours) تقسیم نمود. ترکیبات فلیورهای شبه طبیعی از لحاظ شیمیایی کاملا شبیه به ترکیبات همان ماده در طبیعت است. برای مثال ترکیبات فلیور شبه طبیعی توت فرنگی کاملا شبیه به ترکیبات موجود در میوه توت فرنگی می باشد . معمولا در ساخت فلیورهای شبه طبیعی از اسانس و یا عصاره های طبیعی استفاده می شود. از آن جایی که به صورت عمومی از کلمه اسانس برای فلیور و فرگرنس استفاده می شود؛ مراد از کلمه اسانس در تمامی مطالب این سایت فلیور یا فرگرنس می باشد.