اسانس وانیل کِریم

اسانس شیرینی - اسانس وانیل کریم

اسانس خوراکی وانیل کریم

اسانس وانیل کریم، ترکیبی است از اسانس وانیل و اسانس خامه ، بنابراین این اسانس دربرگیرنده طعم و رایحه بی نظیر و قوی وانیل در کنار رایحه و طعم خامه به طور همزمان می‌باشد.
استفاده از اسانس خامه در کنار وانیل باعث ایجاد رایحه و طعم ملایم تری در اسانس وانیل میگردد.

اسانس وانیل کریم
اسانس های مشابه : بررسی اسانس وانیل و اسانس خامه در اطلس پل اوراسیا

کاربرد ها و خرید اسانس وانیل کریم

اسانس وانیل کریم در صنایع مختلف غذایی از جمله شیرینی سازی، کیک و بیسکوییت، صنایع قهوه سازی و... مورد استفاده قرار میگیرد.
شما میتوانید اسانس وانیل کریم مناسب جهت تولید محصول مورد نظرتان را از شرکت اطلس پل اوراسیا تهیه نمایید.

اسانس های پر طرفدار : بررسی اسانس نعنا و اسانس پرتقال در اطلس پل اوراسیا
اسانس وانیل کریم

اسانس خوراکی

کلمه اسانس به طیف وسیعی از مواد طعم دهنده و یا معطر کننده اطلاق می شود که ممکن است گیج کننده باشد. تفاوت بین فلیور (Flavour) ، عصاره (Extract) و اسانس (Essence) به نحوه تولید و ترکیبات موجود در این مواد بر می گردد.

اسانس خوراکی وانیل کریم

عصاره چیست؟

عصاره (Extract) شامل ترکیبات کلی یک ماده (معمولا گیاهان) است که این ترکیبات با استفاده از مکانیسم حلالیت از آن ماده استخراج می شود و با توجه به پروسه استخراج، تولید و ماده ای که جهت استخراج مورد استفاده قرار می گیرد ممکن است قابلیت حل شدن در آب یا الکل یا روغن را داشته باشد.

اسانس چیست؟

اسانس (Essence) شامل ترکیبات معطر یک ماده می باشد و معمولا از فرآیند تقطیر به دست می آید. آب باقی مانده از پروسه تقطیر همان عرق گیاهی است.

فلیور چیست؟

فلیورها (Flavours) موادی هستند که باعث ایجاد طعم و رایحه برای محصولات غذایی می گردند و از آنجایی که از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر از اسانس و عصاره می باشند؛ امروزه بیشترین حجم مصرف را در صنایع غذایی و دارویی به خود اختصاص داده اند.

تفاوت اسانس و عصاره با فلیور

تفاوت عمده فلیور با اسانس و عصاره به این نکته بر می گردد که فلیورها به صورت مستقیم از منابع طبیعی استخراج نمی شوند و موادی ساختنی هستند. به طور کلی می توان فلیورها را به دو دسته فلیورهای شبه طبیعی (Nature-Identical) و فلیور های مصنوعی (Artificial Flavours) تقسیم نمود. ترکیبات فلیورهای شبه طبیعی از لحاظ شیمیایی کاملا شبیه به ترکیبات همان ماده در طبیعت است. برای مثال ترکیبات فلیور شبه طبیعی توت فرنگی کاملا شبیه به ترکیبات موجود در میوه توت فرنگی می باشد . معمولا در ساخت فلیورهای شبه طبیعی از اسانس و یا عصاره های طبیعی استفاده می شود. از آن جایی که به صورت عمومی از کلمه اسانس برای فلیور و فرگرنس استفاده می شود؛ مراد از کلمه اسانس در تمامی مطالب این سایت فلیور یا فرگرنس می باشد.