اسانس گردو

اسانس خوراکی - اسانس گردو

اسانس گردو

اسانس گردو دارای رایحه و طعمی پیچیده است. این اسانس در عین حال که به صورت کلی ملایم است اما دارای نت های تیز و تند می باشد.
این رایحه و طعم پیچیده به دلیل وجود میزان فراوان روغن و تانین ها در گردو است. شاید بهترین تعریفی که بتوان برای اسانس گردو در نظر گرفت "اسانس چند بُعدی" باشد.

اسانس گردو

کاربرد اسانس گردو

اسانس گردو یکی از بهترین مکمل های طعم و رایحه برای خوراکی های با طعم شیرین است و این دلیل استفاده گسترده از اسانس گردو در صنعت شیرینی، کیک و کلوچه و بستنی است.
پیشنهاد می شود جهت متعادل کردن طعم و عطر و همچنین ایجاد طعمی غنی تر و کامل تر، در کنار اسانس هایی نظیر موز یا کارامل از اسانس گردو نیز در محصول استفاده شود.

اسانس گردو

انواع اسانس گردو

شما میتوانید اسانس گردو مناسب جهت تولید محصول مورد نظرتان را از شرکت اطلس پل اوراسیا تهیه نمایید.
اسانس گردو موجود جهت ارائه : اسانس گردو پودری خوراکی - اسانس گردو مایع حلال در آب - اسانس گردو حلال در روغن

اسانس های مشابه : بررسی اسانس وانیل ، اسانس کارامل و اسانس قهوه در اطلس پل اوراسیا
اسانس گردو

اسانس خوراکی

کلمه اسانس به طیف وسیعی از مواد طعم دهنده و یا معطر کننده اطلاق می شود که ممکن است گیج کننده باشد. تفاوت بین فلیور (Flavour) ، عصاره (Extract) و اسانس (Essence) به نحوه تولید و ترکیبات موجود در این مواد بر می گردد.

عصاره چیست؟

عصاره (Extract) شامل ترکیبات کلی یک ماده (معمولا گیاهان) است که این ترکیبات با استفاده از مکانیسم حلالیت از آن ماده استخراج می شود و با توجه به پروسه استخراج، تولید و ماده ای که جهت استخراج مورد استفاده قرار می گیرد ممکن است قابلیت حل شدن در آب یا الکل یا روغن را داشته باشد.

اسانس های پر طرفدار : بررسی اسانس توت فرنگی و اسانس پرتقال در اطلس پل اوراسیا

اسانس چیست؟

اسانس (Essence) شامل ترکیبات معطر یک ماده می باشد و معمولا از فرآیند تقطیر به دست می آید. آب باقی مانده از پروسه تقطیر همان عرق گیاهی است.

فلیور چیست؟

فلیورها (Flavours) موادی هستند که باعث ایجاد طعم و رایحه برای محصولات غذایی می گردند و از آنجایی که از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر از اسانس و عصاره می باشند؛ امروزه بیشترین حجم مصرف را در صنایع غذایی و دارویی به خود اختصاص داده اند.

تفاوت اسانس و عصاره با فلیور

تفاوت عمده فلیور با اسانس و عصاره به این نکته بر می گردد که فلیورها به صورت مستقیم از منابع طبیعی استخراج نمی شوند و موادی ساختنی هستند. به طور کلی می توان فلیورها را به دو دسته فلیورهای شبه طبیعی (Nature-Identical) و فلیور های مصنوعی (Artificial Flavours) تقسیم نمود. ترکیبات فلیورهای شبه طبیعی از لحاظ شیمیایی کاملا شبیه به ترکیبات همان ماده در طبیعت است. برای مثال ترکیبات فلیور شبه طبیعی توت فرنگی کاملا شبیه به ترکیبات موجود در میوه توت فرنگی می باشد . معمولا در ساخت فلیورهای شبه طبیعی از اسانس و یا عصاره های طبیعی استفاده می شود. از آن جایی که به صورت عمومی از کلمه اسانس برای فلیور و فرگرنس استفاده می شود؛ مراد از کلمه اسانس در تمامی مطالب این سایت فلیور یا فرگرنس می باشد.