اسانس فندق

اسانس خوراکی - اسانس فندق

اسانس فندق

اسانس فندق یکی از پرکاربرد ترین اسانس ها در صنایع غذایی به ویژه در زمینه تهیه شکلات های فندقی است. اسانس فندق در گرید های (grade) متفاوت تهیه می شود تا استفاده از آن در تهیه محصولات مختلف آسان شود.

درباره فندق :فندق نوعی آجیل از درخت فندق است که در حال حاضر به عنوان یکی از پرطرفدار ترین آجیل ها در سراسر جهان شناخته می شود.
کمک به سلامت قلب و عروق، تنظیم فعالیت ماهیچه ها، بهبود سلامت استخوان و مفاصل، جلوگیری از پیری زودرس و … نمونه هایی از خواص فندق هستند.
اسانس فندق

کاربرد اسانس فندق

اسانس فندق دارای نت های عطر و طعم نسبتاً قوی می باشد. این نت ها شامل نت های زمین و خاکستری، ترکیبی از نت های تلخ و برشته شده هستند. اسانس فندق در تهیه نوشیدنی هایی نظیر شیک ها، کیک و شیرینی، بیسکوییت، بستنی و بسیاری از خوراکی های دیگر استفاده می شود.

اسانس فندق

انواع اسانس فندق

شما میتوانید اسانس فندق مناسب جهت تولید محصول مورد نظرتان را از شرکت اطلس پل اوراسیا تهیه نمایید.
اسانس فندق موجود جهت ارائه : اسانس فندق پودری خوراکی - اسانس فندق مایع حلال در آب - اسانس فندق حلال در روغن

اسانس های مشابه در اطلس اوراسیابررسی اسانس وانیل - اسانس شکلات
اسانس فندق

اسانس خوراکی

کلمه اسانس به طیف وسیعی از مواد طعم دهنده و یا معطر کننده اطلاق می شود که ممکن است گیج کننده باشد. تفاوت بین فلیور (Flavour) ، عصاره (Extract) و اسانس (Essence) به نحوه تولید و ترکیبات موجود در این مواد بر می گردد.

عصاره چیست؟

عصاره (Extract) شامل ترکیبات کلی یک ماده (معمولا گیاهان) است که این ترکیبات با استفاده از مکانیسم حلالیت از آن ماده استخراج می شود و با توجه به پروسه استخراج، تولید و ماده ای که جهت استخراج مورد استفاده قرار می گیرد ممکن است قابلیت حل شدن در آب یا الکل یا روغن را داشته باشد.

اسانس فندق

اسانس چیست؟

اسانس (Essence) شامل ترکیبات معطر یک ماده می باشد و معمولا از فرآیند تقطیر به دست می آید. آب باقی مانده از پروسه تقطیر همان عرق گیاهی است.

فلیور چیست؟

فلیورها (Flavours) موادی هستند که باعث ایجاد طعم و رایحه برای محصولات غذایی می گردند و از آنجایی که از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر از اسانس و عصاره می باشند؛ امروزه بیشترین حجم مصرف را در صنایع غذایی و دارویی به خود اختصاص داده اند.

تفاوت اسانس و عصاره با فلیور

تفاوت عمده فلیور با اسانس و عصاره به این نکته بر می گردد که فلیورها به صورت مستقیم از منابع طبیعی استخراج نمی شوند و موادی ساختنی هستند.به طور کلی می توان فلیورها را به دو دسته فلیورهای شبه طبیعی (Nature-Identical) و فلیور های مصنوعی (Artificial Flavours) تقسیم نمود. ترکیبات فلیورهای شبه طبیعی از لحاظ شیمیایی کاملا شبیه به ترکیبات همان ماده در طبیعت است.برای مثال ترکیبات فلیور شبه طبیعی توت فرنگی کاملا شبیه به ترکیبات موجود در میوه توت فرنگی می باشد . معمولا در ساخت فلیورهای شبه طبیعی از اسانس و یا عصاره های طبیعی استفاده می شود.از آن جایی که به صورت عمومی از کلمه اسانس برای فلیور و فرگرنس استفاده می شود؛ مراد از کلمه اسانس در تمامی مطالب این سایت فلیور یا فرگرنس می باشد.
منابع : ratinkhosh , namnak