اسانس خامه

اسانس خوراکی - اسانس خامه

اسانس خوراکی خامه

از مهم ترین کامل کننده های طعم شیرینی و شکلات می توان اسانس خامه را نام برد. اسانس خامه دارای نت های شیرین، گرم و کمی شبیه به شیر است. از این اسانس به عنوان ملایم کننده طعم محصولات در کنار اسانس های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد تا با ایجاد طعم و رایحه خامه، طعمی غنی تر و کامل تر ایجاد شود.
به عنوان مثال با استفاده از این اسانس در پنیر خامه یا پنیر پیتزا می توان طعمی با نت های چرب ایجاد کرد که در زمان استفاده و پخت بسیار مطلوب است.

اسانس خامه

کاربرد اسانس خامه

اسانس خامه در تهیه بسیاری از محصولات لبنی مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده در تهیه خامه تتراپک، پنیر خامه ای، پنیر های چرب، پنیر پیتزا، شیر های پر چرب و انواع بستنی بر پایه شیر نمونه هایی از کاربرد اسانس خامه هستند.
به علاوه این ها اسانس خامه در تهیه انواع محصولات نظیر شکلات ها و تافی ها برای متعادل کردن طعم آنها مورد استفاده قرار می گیرد.
شما میتوانید اسانس خامه مناسب جهت تولید محصول مورد نظرتان را از شرکت اطلس پل اوراسیا تهیه نمایید. اسانس خامه موجود جهت ارائه : اسانس خامه پودری خوراکی -اسانس خامه روغنی

اسانس های مشابه در اطلس اوراسیا بررسی اسانس کارامل - اسانس کره
اسانس خوراکی خامه

اسانس خوراکی

کلمه اسانس به طیف وسیعی از مواد طعم دهنده و یا معطر کننده اطلاق می شود که ممکن است گیج کننده باشد. تفاوت بین فلیور (Flavour) ، عصاره (Extract) و اسانس (Essence) به نحوه تولید و ترکیبات موجود در این مواد بر می گردد.

عصاره چیست؟

عصاره (Extract) شامل ترکیبات کلی یک ماده (معمولا گیاهان) است که این ترکیبات با استفاده از مکانیسم حلالیت از آن ماده استخراج می شود و با توجه به پروسه استخراج، تولید و ماده ای که جهت استخراج مورد استفاده قرار می گیرد ممکن است قابلیت حل شدن در آب یا الکل یا روغن را داشته باشد.

اسانس چیست؟

اسانس (Essence) شامل ترکیبات معطر یک ماده می باشد و معمولا از فرآیند تقطیر به دست می آید. آب باقی مانده از پروسه تقطیر همان عرق گیاهی است.

فلیور چیست؟

فلیورها (Flavours) موادی هستند که باعث ایجاد طعم و رایحه برای محصولات غذایی می گردند و از آنجایی که از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر از اسانس و عصاره می باشند؛ امروزه بیشترین حجم مصرف را در صنایع غذایی و دارویی به خود اختصاص داده اند.

تفاوت اسانس و عصاره با فلیور

تفاوت عمده فلیور با اسانس و عصاره به این نکته بر می گردد که فلیورها به صورت مستقیم از منابع طبیعی استخراج نمی شوند و موادی ساختنی هستند. به طور کلی می توان فلیورها را به دو دسته فلیورهای شبه طبیعی (Nature-Identical) و فلیور های مصنوعی (Artificial Flavours) تقسیم نمود. ترکیبات فلیورهای شبه طبیعی از لحاظ شیمیایی کاملا شبیه به ترکیبات همان ماده در طبیعت است. برای مثال ترکیبات فلیور شبه طبیعی توت فرنگی کاملا شبیه به ترکیبات موجود در میوه توت فرنگی می باشد . معمولا در ساخت فلیورهای شبه طبیعی از اسانس و یا عصاره های طبیعی استفاده می شود. از آن جایی که به صورت عمومی از کلمه اسانس برای فلیور و فرگرنس استفاده می شود؛ مراد از کلمه اسانس در تمامی مطالب این سایت فلیور یا فرگرنس می باشد.