اسانس بادام

اسانس خوراکی - اسانس بادام

اسانس خوراکی بادام

گیاه بادام جز خانواده گیاهان گلسرخی یا گلسرخیان طبقه بندی میشود. جالب است بدانید گیاهانی نظیر هلو، زرد آلو و گیلاس نیز جز این دسته طبقه بندی میشوند. میوه این گیاه دارای پوست بیرونی سخت و مغز خوراکی است.

اسانس های پرطرفدار در اطلس اوراسیا بررسی اسانس نعنا - اسانس پرتقال
اسانس بادام

کاربرد ها و خرید اسانس بادام

اسانس بادام دارای نت های چرب، نشاسته ایی، شیرین و مقداری تلخ است. نت چرب باعث ایجاد طعم غنی در اسانس بادام میگردد.
از اسانس بادام معمولا به عنوان مکمل طعم و رایحه در تولید مواد غذایی مختلف نظیر شکلات، شیر طعم دار، کیک و کلوچه و... استفاده میگردد.
جهت استعلام قیمت و خرید انواع اسانس بادام با ما تماس بگیرید.

اسانس های مشابه در اطلس اوراسیا بررسی اسانس شکلات - اسانس کشمش
اسانس بادام

اسانس خوراکی

کلمه اسانس به طیف وسیعی از مواد طعم دهنده و یا معطر کننده اطلاق می شود که ممکن است گیج کننده باشد. تفاوت بین فلیور (Flavour) ، عصاره (Extract) و اسانس (Essence) به نحوه تولید و ترکیبات موجود در این مواد بر می گردد.

اسانس خوراکی بادام

عصاره چیست؟

عصاره (Extract) شامل ترکیبات کلی یک ماده (معمولا گیاهان) است که این ترکیبات با استفاده از مکانیسم حلالیت از آن ماده استخراج می شود و با توجه به پروسه استخراج، تولید و ماده ای که جهت استخراج مورد استفاده قرار می گیرد ممکن است قابلیت حل شدن در آب یا الکل یا روغن را داشته باشد.

اسانس چیست؟

اسانس (Essence) شامل ترکیبات معطر یک ماده می باشد و معمولا از فرآیند تقطیر به دست می آید. آب باقی مانده از پروسه تقطیر همان عرق گیاهی است.

فلیور چیست؟

فلیورها (Flavours) موادی هستند که باعث ایجاد طعم و رایحه برای محصولات غذایی می گردند و از آنجایی که از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر از اسانس و عصاره می باشند؛ امروزه بیشترین حجم مصرف را در صنایع غذایی و دارویی به خود اختصاص داده اند.

تفاوت اسانس و عصاره با فلیور

تفاوت عمده فلیور با اسانس و عصاره به این نکته بر می گردد که فلیورها به صورت مستقیم از منابع طبیعی استخراج نمی شوند و موادی ساختنی هستند. به طور کلی می توان فلیورها را به دو دسته فلیورهای شبه طبیعی (Nature-Identical) و فلیور های مصنوعی (Artificial Flavours) تقسیم نمود. ترکیبات فلیورهای شبه طبیعی از لحاظ شیمیایی کاملا شبیه به ترکیبات همان ماده در طبیعت است. برای مثال ترکیبات فلیور شبه طبیعی توت فرنگی کاملا شبیه به ترکیبات موجود در میوه توت فرنگی می باشد . معمولا در ساخت فلیورهای شبه طبیعی از اسانس و یا عصاره های طبیعی استفاده می شود. از آن جایی که به صورت عمومی از کلمه اسانس برای فلیور و فرگرنس استفاده می شود؛ مراد از کلمه اسانس در تمامی مطالب این سایت فلیور یا فرگرنس می باشد.