اسانس آلوئه ورا

اطلس پل اوراسیا - اسانس آلوئه ورا

اسانس آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا که نام فارسی آن صبر است، جز گیاهان زینتی می‌باشد. البته از دیرباز این گیاه در طب سنتی نیز مورد استفاده قرار می‌گرفته است.
خاستگاه گیاه آلوئه ورا شبه جزیره عربستان و سایر مناطق خشک و بیابانی دنیاست.

اسانس آلوئه ورا

استفاده از اسانس آلوئه ورا

امروزه به صورت گسترده از ژل این گیاه به دلیل خواص لایه برداری که دارد در تولید پماد، لوسیون و کرم استفاده می گردد. آلوئه ورا طعم مقداری تلخ و اسیدی دارد و به همین جهت معمولا از سایر اسانس ها نظیر اسانس انگور ، اسانس بلوبری ، اسانس عسل و... جهت طعم دار کردن شربت آن استفاده می گردد.
در واقع اسانسی که به عنوان اسانس آلوئه ورا در تهیه مواد خوراکی استفاده می گردد ترکیبی از اسانس دو یا چند میوه دیگر است.

اسانس آلوئه ورا

خرید اسانس آلوئه ورا

جهت استعلام قیمت انواع اسانس آلوئه ورا با ما تماس بگیرید.

اسانس های پر طرفدار در اطلس اوراسیا بررسی اسانس توت فرنگی و اسانس وانیل

اسانس خوراکی

کلمه اسانس به طیف وسیعی از مواد طعم دهنده و یا معطر کننده اطلاق می شود که ممکن است گیج کننده باشد. تفاوت بین فلیور (Flavour) ، عصاره (Extract) و اسانس (Essence) به نحوه تولید و ترکیبات موجود در این مواد بر می گردد.

اسانس خوراکی آلوئه ورا

عصاره چیست؟

عصاره (Extract) شامل ترکیبات کلی یک ماده (معمولا گیاهان) است که این ترکیبات با استفاده از مکانیسم حلالیت از آن ماده استخراج می شود و با توجه به پروسه استخراج، تولید و ماده ای که جهت استخراج مورد استفاده قرار می گیرد ممکن است قابلیت حل شدن در آب یا الکل یا روغن را داشته باشد.

اسانس چیست؟

اسانس (Essence) شامل ترکیبات معطر یک ماده می باشد و معمولا از فرآیند تقطیر به دست می آید. آب باقی مانده از پروسه تقطیر همان عرق گیاهی است.

فلیور چیست؟

فلیورها (Flavours) موادی هستند که باعث ایجاد طعم و رایحه برای محصولات غذایی می گردند و از آنجایی که از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر از اسانس و عصاره می باشند؛ امروزه بیشترین حجم مصرف را در صنایع غذایی و دارویی به خود اختصاص داده اند.

تفاوت اسانس و عصاره با فلیور

تفاوت عمده فلیور با اسانس و عصاره به این نکته بر می گردد که فلیورها به صورت مستقیم از منابع طبیعی استخراج نمی شوند و موادی ساختنی هستند. به طور کلی می توان فلیورها را به دو دسته فلیورهای شبه طبیعی (Nature-Identical) و فلیور های مصنوعی (Artificial Flavours) تقسیم نمود. ترکیبات فلیورهای شبه طبیعی از لحاظ شیمیایی کاملا شبیه به ترکیبات همان ماده در طبیعت است. برای مثال ترکیبات فلیور شبه طبیعی توت فرنگی کاملا شبیه به ترکیبات موجود در میوه توت فرنگی می باشد . معمولا در ساخت فلیورهای شبه طبیعی از اسانس و یا عصاره های طبیعی استفاده می شود. از آن جایی که به صورت عمومی از کلمه اسانس برای فلیور و فرگرنس استفاده می شود؛ مراد از کلمه اسانس در تمامی مطالب این سایت فلیور یا فرگرنس می باشد.